2 Yildan Dgssiz 4 Yila Geçiş

X-Paylaşım Facebook Hayran Sayfası
-
5 Eylül 2007/17:53 #1

2 Yildan Dgssiz 4 Yila Geçiş

Ewet Doğru Duydunuz Su An Konusulan Haber Olarak Bu !!!
Meslek Lisesi çikişlilar Direk 4 Yila Geçiş, Meslek Yüksek Okulu çikişlar Için Ise Yüksek Lisannnnnnnssssssssss Uff Süper :d Bu Sadece Meslek Lisesi Için;
şöyle Düşünmeyin Ticaret Lisesi Için ? Nayn Nayn:d
5 Eylül 2007/18:21 #2
MESLEK YÜKSEK OKULLARI 4 YIL OLUYOR

2 Yildan Dgssiz 4 Yila Geçiş YÖK, Meslek Yüksek Okullarında reform niteliğinde bir karar aldı. Meslek Yüksek Okullarını 4 yıla çıkarılıyor. Aynı isimle 6 yeni fakültenin açılması da gündemde...
07 Ağustos 2007 Salı 14:08

Saygı ÖZTÜRK'ün haberi

Yükseköğretim Kurulu, 11 Temmuz 2007 tarihli Genel Kurul Toplantısında; Afyon Kocatepe, Batman, Cumhuriyet, Dumlupınar, Düzce, Fırat, Karabük, Karadeniz Teknik, Kırklareli, Kocaeli, Mersin, Muğla, Pamukkale, Sakarya, Selçuk, Süleyman Demirel Üniversiteleri ile Gebze Yüksek Teknoloji Enstitüsü bünyesinde bulunan Teknik Eğitim Fakültelerinin, Uygulamalı Teknik Bilimler Fakültesine dönüştürülmesine, Çankırı Karatekin, Ege, Gaziantep ve Uludağ Üniversiteleri bünyesinde Uygulamalı Teknik Bilimler Fakülteleri kurulmasına, Gazi Üniversitesi ve Marmara Üniversiteleri bünyesinde yer alan Teknik Eğitim Fakültelerinin, meslek liselerinin öğretmen ihtiyacını karşılamak üzere eğitimine devam etmesine ve bu iki üniversitede, Teknik Eğitim Fakültelerinin yanında, Uygulamalı Teknik Bilimler Fakültelerinin kurulmasına karar verdi.

Böylece, 23 üniversitede Uygulamalı Teknik Bilimler Fakültesinin kurulması ve iki üniversitedeki Teknik Eğitim Fakültesinin işlevini sürdürmesi kararlaştırıldı.

Hazırlığı 2 yıldan beri devam eden ve gerekçesi, YÖK tarafından Şubat 2007’de yayımlanan “Türkiye’nin Yükseköğretim Stratejisi” raporunda açıklanan çalışma, meslek lisesi çıkışlılara, alanlarının devamı niteliğinde 4 yıllık lisans programlarında okuma imkanı vereceği gibi, önlisans düzeyinde eğitim yapan MYO çıkışlılara, 2+2 ( lisans tamamlama) fırsatı da getirecek.

Uygulamalı Teknik Bilimler Fakülteleri, iş dünyasının taleplerine uygun nitelikte, lisans düzeyinde eleman yetiştirmek üzere, uygulama ağırlıklı eğitim yapacak.

Halen teknik eğitim fakültesi olarak eğitim yapan kurumların yeni yapıya dönüştürülmeleri ve bunlara ilave olarak, aynı isimle 6 yeni fakültenin açılması, ilgili kararın yasalaşmasından sonra gerçekleşeceği bildirildi.

Hürriyet
6 Eylül 2007/01:42 #3
Kesin ve net olarak bişey yazmıyor haberlerde. Bakalım koşullar neler, artık 1 Ekimde öğreniriz

Benzer Konular

Güncel Haberler kategorisindeki 2 Yildan Dgssiz 4 Yila Geçiş konusuna benzer yazılar. 2 Yildan Dgssiz 4 Yila Geçiş yazısını beğendiyseniz belki bu konular da ilginizi çekebilir.


Zaman: GMT +2 Saat:10:21

©2005 - 2013 X-Paylasim.com - Genel eğlence ve bilgi paylaşım platformu. SimpleX vBulletin Theme
Web Dizini Powered by vBulletin® Version Copyright ©2000 - 2009, Jelsoft Enterprises Ltd. SEO by vBSEO 3.3.1 1 2