wireless'e nasıl şifre koyulur?

X-Paylaşım Facebook Hayran Sayfası
-
5 Mart 2007/16:06 #1

wireless'e nasıl şifre koyulur?

Bana yardımcı olursanız cok sevinirim, usroboticse sifre koyamadım bir türlüü 192.168.2.1 den giriyorum şifremi kabul etmiyor.. Modemin içinden securityden wpa-psk ya sifre onaylayınca bir turlu internete giremiyorum.. Ama başka bi bilgisayarla agı algılayıp girebiliyorum.. Ben hiç bişi anlamadım
14 Mart 2007/17:44 #2
Sorun Giderme


Sorunun tespit edilmesine yardımcı olmak için öncelikle aşağıdaki sorun giderme kontrol listesini kullanın.
 1. Ağ geçidinizle birlikte gelen AC adaptörü kullandığınızdan, bu adaptörün ağ geçidi ve çalışır durumda bir prize bağlı olduğundan emin olun. Açma-Kapamawireless'e nasıl şifre koyulur? LED'i yanmalıdır. düğmesinin açık konumda olduğundan emin olun.
 2. Telefon kablosunun duvardaki telefon soketi ve ağ geçidine bağlı olduğundan emin olun. DSL'i düzenleyip, düzgün bir biçimde yapılandırdıysanız, wireless'e nasıl şifre koyulur? LED'i yanmalıdır.
 3. Bilgisayar ve ağ geçidi arasında kablolu bir bağlantı kullanıyorsanız, Ethernet kablosunu (kablolarını), bilgisayarın ağ arayüz kartı ve ağ geçidinin (1, 2, 34 olarak etiketlenen) Ethernet portu (portları) arasına bağı olduğundan emin olun. Ağ geçidinin ön tarafında ilgili wireless'e nasıl şifre koyulur? LED'i yanmalıdır. veya

LED'ler hakkında daha fazla bilgi için, kılavuzun ilerleyen kısımlarındaki Durum LED'leri bölümüne başvurun.
Internet kullanıcı arayüzünün açılması


Internet kullanıcı arayüzü, ağ geçidinin yapılandırılması, sorunların giderilmesi ve izlenmesi için kullanacağınız baş araçtır. Erişim için bu prosedürü izleyin.
 1. Bir Internet tarayıcı açın.
 2. http://192.168.1.1 sayfasını açın (Ağ geçidinin LAN IP adresini değiştirdiyseniz yenisini kullanmanız gerekir.)
 3. Bir oturum açma penceresi görüntülenmelidir: wireless'e nasıl şifre koyulur?
  Varsayılan kullanıcı adı ve şifre önceden girilmiştir. OK (Tamam) düğmesini tıklatın.
 4. Internet kullanıcı arayüzü bir durum sayfasıyla birlikte açılır. wireless'e nasıl şifre koyulur?
Internet'e erişemiyorsanız...


Bilgisayarınızın Internet'e erişebilmesi için çeşitli aygıtların birlikte çalışması gerekir.

NOT: Tam anlaşılması için, aşağıdaki çizimde, bilgisayarınız ve U.S. Robotics Wireless MAXg ADSL Gateway arasında hem kablolu, hem de kablosuz bağlantı gösterilmiştir. Normalde, bir bilgisayarda bu bağlantı türlerinden biri kullanılır.

wireless'e nasıl şifre koyulur?

A. Bilgisayarınız Wireless MAXg ADSL Gateway'e kablosuz ya da kablolu bağlantı üzerinden bağlanır.

B. Ağ geçidi, Internet Servis Sağlayıcınıza (ISS) telefon ağı üzerinden ADSL ile bağlanır.

Bu sorunu çözmenin ilk adımı, sorunun nedenini belirlemektir. Bilgisayarınızın Internet bağlantısı birçok yerden kesilebilir.
Windows kullanıcıları: Birlikte gelen yardımcı programı kullanarak bağlantılarınızı otomatik olarak kontrol edebilirsiniz.
 1. Windows Explorer'ı kullanarak U.S. Robotics kurulum CD-ROM'unda Troubleshooting (Sorun Giderme) klasörüne gelin (örneğin, D:\Troubleshooting, burada CD sürücünüz D: harfiyle gösterilmiştir).
 2. Troubleshoot_Connection (Bağlantıda Sorun Gider) üzerini çift tıklatın.
Bu yardımcı program bağlantılarınızı kontrol eder ve bir sorun varsa, bunun yerini gösterir.
Adım 1: Bilgisayarınız Wireless MAXg Gateway'inize bağlanabiliyor mu?


Ağ geçidinin adresinde bir Internet tarayıcı açın: http://192.168.1.1 (Eğer ağ geçidinin LAN IP adresini değiştirdiyseniz, yeni adresi kullanmanız gerekir.)

Ağ geçidi Internet kullanıcı arayüzü görüntülenirse, Adım 3'e geçin. Yoksa, ağ geçidinin yeniden başlatılması gerekir:
 1. Arkasındaki anahtarı kullanarak router'ı kapatın. Birkaç saniye bekleyin ve tekrar açın.
 2. Ağ geçidi yeniden başlayana kadar bir, iki dakika bekleyin.

Eğer kablolu bağlantı kullanıyorsanız:

Bilgisayarınız ve ağ geçidi arasında kablolu bağlantı varsa, Ethernet kablosunun bir ucunun bilgisayarınızın LAN portuna ve diğer ucunun ağ geçidindeki Ethernet portlarından birine bağlı olduğundan emin olun. Ayrıca, ilgili LED'in yandığından da emin olun.

Eğer bilgisayarınızda statik IP adresi kullanılıyorsa, ya bilgisayarınızı dinamik IP adresi kullanacak şekilde tekrar yapılandırın ya da statik IP adresinin ADSL Gateway ile aynı ağda olduğundan emin olun. (Buna göre, IP adresinin formatı 192.168.1.x olup, burada x, 2 ve 254 arasında bir sayı olabilir.)

Artık, lütfen bilgisayarınızı yeniden başlatın. Bilgisayarınız ağ geçidine bağlanmayı deneyecektir. Adım 2'ye geçin.

Eğer kablosuz bağlantı kullanıyorsanız:
 1. Bilgisayarınızın ağ geçidine kablosuz sinyal alabilecek kadar yakın olduğundan ve mikrodalga fırın ya da beton duvar gibi sinyali engelleyen bir cisim bulunmadığından emin olun.Eğer ağ geçidiniz ağ adını yayınlıyorsa, bilgisayarınızın kablosuz bağlantı yardımcı programını kullanarak bu adı bulmak için tarama yapabilirsiniz. (Bu, genellikle "alan denetimi" olarak adlandırılır.) Eğer yardımcı program ağ geçidinizi bulamıyorsa, sinyalde sorun olabilir.
 2. Bilgisayarınızın kablosuz yardımcı programının ağ geçidiniz için doğru ağ adını ve güvenlik ayarlarını kullandığından emin olun.Ağ adı, güvenlik yöntemi (WPA, WEP, vs.) ve güvenlik anahtarlarının birbirine uyması gerekir. Eğer ağ geçidiniz WPA şifreleme yöntemini kullanıyorsa, her kablosuz kart ya da adaptör WPA şifreleme yöntemini desteklemelidir. Eğer WPA şifreleme yöntemini desteklemeyen bir kablosuz PC kartı, PCI adaptörü ya da USB adaptörü kullanıyorsanız, WEP şifreleme yöntemini kullanmadıkça ağ geçidine bağlanamayacaksınız. Güvenlik ayarlarının değiştirilmesi hakkında bilgi için burayı tıklatın.
 3. Eğer ağ geçidinde MAC filtrelemeyi etkinleştirdiyseniz, bilgisayarınızın ağ geçidinize bağlanma izni var mı?MAC filtrelemenin belirli kablosuz adaptörler için kullanılabildiğini lütfen göz önüne alın. Eğer MAC filtreleme kullanıyorsanız ve ağa yeni bir kablosuz adaptör eklediyseniz, yeni kablosuz adaptörün MAC adresini ağ geçidine eklemeniz gerekir.

NOT: Eğer ADSL Gateway’in ayarlarını değiştirmeniz gerekiyorsa, buna erişebilmek için ağ geçidiyle kablolu bağlantısı olan bir bilgisayar gerekecektir.

Eğer bu prosedür sonucunda kablosuz bağlantı kuramadıysanız, lütfen bilgisayarınız ve ağ geçidiniz arasında bir kablolu bağlantı kurmayı deneyin. Sarı Ethernet kablosunu, bilgisayarınızın LAN portuna ve ağ geçidindeki bir LAN portuna bağlayın. Sonra, ilgili LAN portu LED'inin yandığından emin olun. Sonra, lütfen bilgisayarınızı yeniden başlatın.
Adım 2: Wireless MAXg ADSL Gateway'iniz yanıt veriyor mu?


Ağ geçidinin adresinde bir Internet tarayıcı açın: http://192.168.1.1

NOT: Ağ geçidinin Internet kullanıcı arayüzünü kablolu bağlantıyla açabiliyor ancak kablosuz bağlantıyla açamıyorsanız, sorun kablosuz bağlantıdadır. Lütfen kablosuz adaptörünüzle birlikte gelen belgelere başvurun.

Ağ geçidi Internet kullanıcı arayüzü görüntülenirse, lütfen Adım 3'e geçin.

Eğer ağ geçidinin Internet kullanıcı arayüzü görüntülenmiyorsa, ağ geçidinin varsayılan fabrika ayarlarına sıfırlanması gerekebilir. (Ağ geçidinin tüm kişisel ayarlarını kaybedeceğinizi ve ilk kez kuruyormuş gibi tüm ayarları yeniden yapmanız gerekeceğini lütfen göz önüne alın. Eğer ayarların yedeğini aldıysanız, bu ayarlara geri dönebilirsiniz. Daha fazla bilgi için burayı tıklatın.)
 1. Ataç ya da iğne gibi ince bir cisimle ağ geçidinin arkasındaki Reset (Sıfırla) düğmesine en az beş saniye basın.
 2. Ağ geçidi yeniden başlayana kadar yaklaşık bir, iki dakika bekleyin.
 3. Ağ geçidine bağlanması için lütfen bilgisayarınızı yeniden başlatın.
 4. Ağ geçidinin http://192.168.1.1 olan Internet adresine erişmeye çalışın.

Eğer ağ geçidinin Internet kullanıcı arabirimi hala görünmüyorsa bellenim ve/veya varsayılan fabrika ayarlarında sorun olabilir. Sorunu bulmak için aşağıdakileri uygulayın:
 1. Ağ geçidinin arka tarafındaki Reset butonuna basın ve 30 saniyeden fazla bir süre boyunca basılı tutun.
 2. Bilgisayarınıza, ağ geçidinizin yönetim IP adresi ile aynı alt ağa bir statik IP adresi atayın. (Örneğin, ağ geçidiniz için varsayılan yönetim IP adresi 192.168.1.1'dir bilgisayarın IP adresi 192.168.1.5, alt ağ maskesi 255.255.255.0 ve ağ geçidinin IP adresi 192.168.1.1 olabilir.)
 3. Bir tarayıcı açıp tekrar http://192.168.1.1 adresini açmayı deneyin. Herhangi bir pencere açılırsa bellenimi tekrar yüklemek için ekrandaki talimatları uygulayın. Internet Servis Sağlayıcını ya da www.usr.com Internet sitesinden yeni bir bellenim dosyası almanız gerekecektir.
 4. Internet tarayıcısını kapatın ve bilgisayarınızı dinamik bir IP adresine döndürün.

Eğer ağ geçidinin Internet kullanıcı arayüzü hala görüntülenemiyorsa, ağ geçidi bozuk olabilir. Lütfen U.S. Robotics Müşteri Destek departmanına başvurun. Bu kılavuzun Yardım bölümündeki iletişim bilgileri'ne bakın.

Ağ geçidi Internet kullanıcı arayüzü görüntülenirse, lütfen Adım 3'e geçin.
Adım 3: Wireless MAXg ADSL Gateway'iniz Internet'e bağlanabiliyor mu?


Eğer bilgisayarınız ve ağ geçidi arasında bir bağlantı varsa, büyük olasılıkla ağ geçidiniz Internet'e bağlı değildir.
 1. Internet tarayıcınızı kapatın ve EasyConfigurator'ü çalıştırın. Windows Vista kullanıcıları: Start (Başlat) düğmesini tıklatın ve All Programs (Tüm Programlar) ve U.S. Robotics EasyConfigurator seçeneklerini seçin.

  Windows kullanıcıları: Start (Başlat) düğmesine basın ve sırasıyla ProgramsU.S. Robotics EasyConfigurator seçeneklerini seçin.

  Macintosh ve Linux kullanıcıları: Masaüstünde bulunan EasyConfigurator
  (Programlar) ve simgesini çift tıklatın.
 2. Sayfanın en üzerindeki Status (Durum) seçeneğini tıklatın ve Status (Durum) alanındaki değeri kontrol edin.Internet'e bağlı bir ağ geçidinin örnek görüntüsü:
  wireless'e nasıl şifre koyulur?
  Internet'e bağlı olmayan bir ağ geçidinin örnek görüntüsü:
  wireless'e nasıl şifre koyulur?
  Eğer durum CONNECTED (BAĞLI) veya CONNECTED TO THE INTERNET (INTERNET BAĞLANTISI KURULDU) şeklinde olmasına rağmen hala Internet bağlantınız yoksa, lütfen yardım için ISS'nize danışın.
  Aksi takdirde, ADSL bağlantınızı yapılandırmanız gerekir. EasyConfigurator penceresinin üst tarafındaki Configuration'ı (Konfigürasyon) tıklatın ve ADSL bağlantısının nasıl konfigüre edileceği hakkında bilgi için buraya gelin.

Benzer Konular

Network - DSL/ADSL Modem kategorisindeki wireless'e nasıl şifre koyulur? konusuna benzer yazılar. wireless'e nasıl şifre koyulur? yazısını beğendiyseniz belki bu konular da ilginizi çekebilir.


Zaman: GMT +2 Saat:19:06

©2005 - 2013 X-Paylasim.com - Genel eğlence ve bilgi paylaşım platformu. SimpleX vBulletin Theme
Web Dizini Powered by vBulletin® Version Copyright ©2000 - 2009, Jelsoft Enterprises Ltd. SEO by vBSEO 3.3.1 1 2