[ Eminem Sevenler Buraya ]

X-Paylaşım Facebook Hayran Sayfası
-
2 Haziran 2006/17:22 #1

[ Eminem Sevenler Buraya ]

EMİNEM HAYRANLARI BURYA YAZABİLİRLER ARKADAŞLARşahsen bn çok sewioorum...
12 Haziran 2006/11:16 #2
EMINEM'İN BİTMEYEN ÇİLESİ
Cep telefonu melodilerinin satışına kafayı en çok takan isimlerin başında şüphesiz Eminem geliyor. İnternet üzerinden cep telefonu melodisi satan sitelere dava açan Eminem, şu ana kadar bir firmayla anlaşma sağladı.

EMINEM Geçtiğimiz yıl Ekim ayında cep telefonu melodisi satışı yapan firmalara açtığı davadan Eminem'in geri dönmeye hiç niyeti yok.

Cellus USA, FanMobile, Nextones.com, myPhonefiles ve MatrixM şirketlerine açtığı davaya Şubat ayında Phattones Media Productions'ı da ekleyen Eminem ve avukatları, geçtiğimiz hafta içerisinde Cellus USA ile uzlaşma sağladı. Firmanın avukatı, firmanın melodilerin satışını durdurmaya karar verdiğini belirtmesi üzerine Cellus USA aleyhine açılan dava düşmüş oldu.

Haşarı Eminem, Madonna'yı da küstürdü

27 Ekim, 2004 13:20:00 (TSİ)


[ Eminem Sevenler Buraya ][ Eminem Sevenler Buraya ]
EMİNEM
Madonna, son klibi 'Just Lose It' yüzünden rap müziğin çılgın çocuğu Eminem'e küstü. Madonna'nın Eminem ile düet yapmak istediği, ancak olaylı klipte kendisini hicvettiği için bu kararından vazgeçtiği ortaya çıktı.

Eminem'in müziğini beğenen ve çılgınlıklarını kendi çizgisine yakın bulan Madonna, yeni albümünde düet yapmak üzere genç şarkıcının kapısını çalmaya karar verdi.

Tam bu sırada ortaya çıkan 'Just Lose It' adlı klip, Madonna'nın başından kaynar sular dökülmesine neden oldu.

Klipte kendisinin kılığına girerek sutyenini başına geçiren, garip garip danslar yapan Eminem'in bu davranışından dolayı alınan Madonna, projesini anında rafa kaldırdı.

Jackson yasaklattı

Eminem'in klibinde arkasında yatağın üzerinde zıplayan çocuklarla, burnu düşerken ve saçları yanarken hicvedilen Michael Jackson, bunun üzerine harekete geçerek müzik kanallarına başvuruda bulunmuş, klibin yasaklanmasını istemişti.

Jackson'ın başvurusu üzerine BET adlı kanalda klibin yayını durdurulmuş, MTV ise yayına devam etme kararı almıştı.

Ajan olmak istiyor

Klibine konu olan sanatçılar ayaklanadursun Eminem, yeni hedefini Hollywood olarak belirledi. Albümleri tüm dünyada milyonlarca satan Eminem, '8 Mil' (8 Miles) filmiyle başladığı sinema kariyerini sürdürmek istiyor.

Bu amaçla Hollywood'a nazır 4 milyon dolarlık bir malikane satın alan Eminem, özellikle casus filmlerinde rol almak istiyor.

James Bond filmlerine düşkünlüğü bilinen oyuncu, tıpkı onun gibi çevik, eğlenceli, atletik ve mizah gücüne sahip bir ajanı beyazperdede canlandırmak için yanıp tutuşuyor
25 Haziran 2006/12:27 #3
ABD nın KANSAS CITY eyaletınde dunyaya gelen EMINEM(Marshall Bruce Mathers), musık dunyasının en cok dıkkat ceken we tartısılan ısımlerınden bırısıdır.En dıkkat cekıcı ozellıgı, sıyah Amerıkan sanatcılarının tamamen baskın oldugu bır tur olan rap muzıkte bu kadar basarılı olmasıdır.Sarkılarında kullandıgı sıddet, eşcınsellık karşıtlıgı we Bush aleyhıne yasdıgı lirikler uzun sure tartışma konusu olmuştur.Emınem gercek adı we soyadının baş harflerınden olusuyor.Emınem, M&M sozunun okunus şeklıdır.Ayrıca şarkı sozlerınde pek cok kez kullandıgı SLIM SHADY takma ısmını de kullanır. Emınem, kuralları yıkan, doyumsuzlugu dınlendıren we karşıtlıkları kışkırtan herşeyı temsıl edıyor. O, önyargıları we önyargılı dawranışları reddeden bır şovenıst we dık kafalı,etık kurallara karşı gelen bır ANTI KAHRAMAN....
1 Temmuz 2006/22:45 #4
Eminem Biyografi

[ Eminem Sevenler Buraya ]

Asıl ismi Marshall Mathers olan olay rapçi Eminem, 17 Ekim 1973 tarihinde Kansas şehri yakınlarında küçük bir yerleşim yeri olan St. Joseph'te doğdu. Çocukluğunun büyük bir kısmını annesiyle birlikte şehir şehir dolaşarak geçiren Mathers'ın bu gidip gelmeleri, gelecekte tanışacağımız agresif Eminem kişiliğinin temelini oluşturuyordu. En sonunda 12 yaşındayken annesinin Detroit'i seçmesiyle yerleşik mekana geçen genç adam, küçük yaştan itibaren hip hop ve rap müziğine karşı büyük bir ilgi göstermeye başladı. Orada Lincoln Junior ve Osborne liselerine devam eden; agresif kişiliği, derslere olan ilgisizliği ve sert mizacıyla dokuzuncu sınıfta okuldan atılan Marshall, kendini doğrudan hip hop ortamı içinde buldu ve "Basement Productions", "The New Jacks" ve "D12" gibi farklı rap gruplarıyla birlikte zaman geçirmeye başladı.

İhtiyacı olan iç huzur ve adaleti evinde bulamayan Mathers'in istediği yaşam, sokaklarda ve hip hop kültüründeydi. Kendine Eminem adını takarak, siyahların arasındaki "garip ve sinirli beyaz genç" olarak tanımlanacağı hayatına hızlı bir giriş yaptı.

1996 yılında gayet bağımsız bir plak şirketi olan FBT'den "Infinite" adındaki ilk albümü sayılabilecek kaydını piyasaya süren Eminem, bu albümüyle müzik dünyasına hızlı ama sessiz bir giriş yaptı. "Infinite"; gerçekten çok çiğ ve yapım açısından yetersiz bir albümdü, ama Eminem'in sahip olduğu tutkuyu ve ışığı parlak bir şekide yansıtıyordu. Abartılı şarkı söyleyişi, şiddet içerikli sözleri ve özellikle derisinin "beyaz" oluşu nedeniyle hemen dikkatleri üzerine çeken Eminem'in bu demosunu şans eseri dinleyen rap gurusu Dr. Dre; 1997 yılında düzenlenen Rap Olimpiyatları sırasında MC savaşı kategorisinde ikinci olan Eminem'le anlaşma imzaladı. Bu imza, Mathers'in kariyerinde bir dönüm noktası oldu ve ünlü rapçi birkaç sene sonra, büyük yankı uyandıracak albümü "Slim Shady"yi yayınladı.

Albüm, MTV ve Eminem'in sansasyonal kişiliği ve karıştığı olaylar sonucu öyle bir patladı ki, bol eleştrinin yanında bir o kadar da ödül ve hayran kitlesi edindi. Bu albümdeki şarkı sözleri, saldırgan davranışları ve katıldığı TV ve radyo programlarındaki provakatif davranışlarıyla Eminem sadece hip-hop dünyasına değil, şov dünyasının tamamına damgasını vurdu. Özellike "My name is..." ve "Just Don't Give a F*" gibi şarkıların Bill Clinton'dan Marilyn Manson'a birçok ünlü isimle dalga geçtiği video klipleri olay oldu ancak albüm tüm olumsuz eleştirilere rağmen Amerika'da en çok satanlar listesinde iki numaraya kadar çıkmayı başardı.

Bu başarı sonunda Eminem, Missy Eliot'dan Dido'ya pekçok isimle ortak çalışmalar yapma imkanı buldu. Albümün hızlı başarısı unutulmadan, kısa bir süre içinde Eminem; yeni albümü "Marshall Mathers"ı yayınladı. Piyasaya sürüldüğü gün listelere bir numaradan giren çalışma, deyim yerindeyse "Slim Shady"'nin başarısını ikiye katlayarak, Eminem'i bir pop yıldızı haline getirdi ve 2Pac'ten, Snoop Doggy Dog'dan beri, en başarılı ve en çok satan rap şarkıcısı ilan etti. Hakkındaki tüm olumsuz eleştirilere, hukuki davalara ve ailesiyle arasındaki sorunlara rağmen Eminem; kendisini bir numaraya oturtan bu albümle, 2000 yılı Grammy'lerindeki en başarılı şarkıcı olma ve eski grubu D12 ile birlikte bir albüm yapma şansını elde etti.

Sonraki 2 yıl da Eminem için pek farklı geçmedi. Yeni albüm yapmamasına rağmen, yer aldığı projeler, röpörtajları ve skandallarla dolu özel hayatıyla sürekli gündemde kalan bu haşarı çocuk, son olarak, yeni şarkılarını "The Eminem Show" adı altında dinleyicileriyle buluşturdu.

RAP MORE THAN WORDS


Çocukluğu

Babası kendisini doğmadan önce terketmiştir. Çocukluğunda annesi ile birlikte Detroit'te çoğunlukla siyah Amerikan'ların yaşadığı bir banliyöde, bir karavan evde yaşamıştır. Şarkılarında pek çok kez çocukluğunda yaşadığı zorluklardan bahseder. Hatta annesine şarkılarında küfür edecek kadar kızgındır. Genç yaşlarında annesi ile bütün ilişkisini kesmiştir. Kim Mathers ile bir evliliği olmuş, bu evlilikten de Hailie adında bir kızı olmuştur. Daha sonra anlaşmazlıklar nedeni ile Kim ile boşanırlar. Eminem ve Kim 14 Ocak'ta 50 Cent, Obie Trice, D12 ve G-Unit üyelerinin de katıldığı bir törenle tekrar evlendiler. Eminem'in sağdıcı D12 üyesi Proof oldu.Proof 12 nisan 20062da bir gece kulübünde çıkan kavgada öldürüldü. eminem proof olmayınca slim shadynin de olmayacağını söyledi

Eminem'in Yükselişi

Çocukluğundan beri rap müzik hayranı olan Marshall, Detroit'te yerel müzik şirketlerinden iki albüm çıkartır: Infinite ve The Slim Shady EP. 1997 yılında katıldığı bir rap yarışması ise bütün hayatını değiştirir. İkinci olduğu bu yarışmayı Dr Dre de izlemektedir. Eminem'in stilini çok beğenen Dre, onu yeni kurduğu müzik şirketi Aftermath Records'a davet eder. Eminem bu büyük fırsatı kaçırmaz ve teklifi kabul eder.
1999 yılında The Slim Shady LP albümünü çıkarır. "My Name Is" ve Dr Dre ile yaptığı "Guilty Conscience" şarkılarıyla iyi bir çıkış yapar. Ama albümdeki şarkı sözleri çok tartışılır. Özellikle "97 Bonnie % Clyde" şarkısında karısını öldürüp, küçük kızı ile cesedini gömdüğünü anlatan sözler çok tepki toplar. Albüm 4 milyon satar.
2000 yılında Marshall Matters LP albümünü çıkarır. Bu albüm pek çok kişiye göre Eminem'in en iyi albümüdür. Bu albümde, o zamanlar çok popüler olan Britney Spears gibi popçulara, 'Nsync gibi boyband'lere savaş açar. İlk single "The Real Slim Shady"'de bu tür ünlülerle dalga geçer. Hatta şarkıda crısthnea agulerıa ve Carson Daly'e oral seks yaptığını söyler. Basında pek çok ünlüyle atışmalara girer ve bu atışmalar sayesinde albümün satışları patlar. Diğer şarkılar "The Way I Am" ve "Stan"'in katkısıyla da albüm 9 milyon satar. Bu albümden sonra Eminem yapımcı(prodüktör) olmaya karar verir ve Shady Records'u kurar

D12

D12, Eminem ve Detroit'ten 5 arkadaşının kurduğu bir gruptur. Shady Records'tan, Eminem'in yapımcı olduğu ilk albümleri "Devil's Night", 2001 yılında çıkar, ama ticari olarak Eminem kadar başarı göstermez. Ancak 2004'de Eminem artık tamamen bir yıldız olduktan sonra çıkardıkları D12 World ile başarı sağlarlar. Grup üyeleri; Bizarre, Proof, Swift, Konartis, Kuniva; şu anda solo albümleri üzerinde çalışmaktalar.

The Eminem Show

2002 yılında "The Eminem Show" piyasaya çıktı. Yine eğlenceli ve komik bir şarkı "Without Me" ilk single oldu. Ardından annesine yazdığı "Cleaning Out My Closet" ve "Sing For The Moment" şarkılarını single olarak çıkardı. Bu albümde Eminem'i biraz farklı görüyoruz. Artık daha olgun, çocuklara örnek olmaya çalışan, daha az küfür eden, sosyal mesajlar veren bir Eminem görüyoruz. Bu albüm de 8 milyon satıyor ama Eminem'de bir düşüş
farkediliyor.

[ Eminem Sevenler Buraya ]

8 Mil (8 Mile)

Konu :Jimmy "B-Rabbit" Smith, Detroit'teki bir araba fabrikasında işçi olarak çalışan bir gençtir. Jimmy'nin hayattaki en büyük tutkusu müziktir.
Yaptığı müzik ile bir yarışmaya katılır ama sahneye çıktığı anda heyecandan başarılı olamaz. Günün birinde yeterince para kazanarak kendine ait bir albüm çıkarmayı düşlemektedir. Ne var ki, o gün çok uzaklardaga ıdır.

[ Eminem Sevenler Buraya ]


Jimmy'nin ev hayatı da pek iç açıcı değildir. Annesi ile birlikte sorunlu bir hayat yaşamaktadır. Günün birinde bölgedeki rap müzik yarışmasının birincisi ile karşı karşıya gelebilme şansını yakalar ve bu hayatında yakaladığı en büyük fırsat olur

Sinemafanatik Yorum : Curtis Hanson'ın (L.A Confidential, Wonder Boys) yönettiği 8 Mile, çekimlerinin başlamasından bu yana gündemde yer almıştı. Bunun da kuşkusuz en önemli nedeni, seveni kadar nefret edeni de olan Eminem'in başrolünde oynaması olmuştu.

Beyaz bir rapçinin siyahların domine ettiği bir ortamda kendini kanıtlama çabasını konu alan senaryo için Eminem, "yarı otobiyografik" demiş ve kendi hayatından izler taşıdığını söylemişti. Film, ismini Detroit şehrinde zenginlerle fakirleri veya siyahlarla beyazları birbirinden ayırdığı düşünülen 8 Mile adlı yoldan alıyor.
Oyunculuk açısından esas soru Eminem'in ilk filminde böyle büyük bir projeyi sırtlayıp sırtlayamayacağı. Evet hikayenin kendi hayatına yakın olması mutlaka kendisine yardım ediyor ama herşeye rağmen Eminem'in bu filmdeki oyunu takdire değer. Özellikle de Britney Spears ve Mariah Carey gibi diğer müzikten sinemaya geçen isimlerle karşılaştırıldığında.
Sevgilisi rolünde son yılların çıkış yapan genç isimlerinden Brittany Murphy (Don't Say A Word), annesi rolünde ise Kim Basinger'ı görüyoruz.
İlk bakışta garip gelse de 8 Mile, birçok açıdan bir spor filminin yapısında gelişiyor. Bu kez finalde bir boks ringi veya beyzbol sahası yerine, iki rapçinin liderlik için düelloya çıktıkları bir gece klübü var.
Bu sebepten, nasıl beyzbol konulu bir filmden zevk almak için her zaman beyzbolu bilmek gerekmiyorsa, 8 Mile'ı sevmek için de bu müzik türüne aşık olmanız gerekmiyor. Yine de Eminem'e karşı olan kişisel görüşün sonuç üzerinde etkili olacağını söylemeye gerek yok. Eminem, uslu durmuyor
20.11.2001


Eminem, annesi rolündeki Kim Basinger ile[ Eminem Sevenler Buraya ]


Müziğin çılgın ismi Eminem, yeni el attığı beyazperdede de skandallarına devam ediyor. Sansasyonlarla ün yapan Eminem’in ismi, bu kez de ilk filminin setinde annesi rolünü oynayan Kim Basinger ile dedikoduya karıştı. Internetteki “peoplenews” sitesinde yer alan habere göre, saldırgan tavırları, garip giysileri, eşcinsel, zenci ve kadınlara yönelik aşağılayıcı şarkı sözleriyle tepki toplayan Eminem, “Lazarus” adlı filminin setinde de olaylı yaşantısını sürdürüyor.

Filmde anne-oğulu canlandıran ikili, çekimleri izleyenler tarafından elele yakalanınca ortalık birdenbire karıştı. Sette eşinden boşanma aşamasında olan 47 yaşındaki Basinger ile hakkında dedikodu çıkmasına sebebiyet veren 29 yaşındaki Eminem, böylece tüm ilgiyi filminin üzerinde topladı. İki sanatçı, bu davranışlarının reklam için olduğu yönünde de eleştirilere uğradı. Ünlü şarkıcının hayat hikayesinden yola çıkılarak çekilen filmde, Kim Basinger, asıl adı “Marshall Bruce Mathers III” olan Eminem’in gerçek annesini canlandırıyor.
Eminem’in annesi Debbie Mathers, oğlunu sansasyonlarıyla kendi adını lekelediği gerekçesiyle 7 milyon pound tutarında tazminat talebiyle mahkemeye vermişti. “My Name Is” adlı çalışması sırasında ismini “Eminem” olarak değiştiren Marshall Bruce Mathers III, bugüne kadar konserinde olaya sebebiyet verme, ruhsatsız silah bulundurma gibi birçok suçtan hapse girmişti. Özel hayatı da çalkantılı olan Eminem, eşinden de geçen yıl olaylı bir şekilde boşanmıştı.


Eminem olmadan olmaz!
1999'dan beri onsuz tek bir yılımız bile geçmedi. Çıkardığı albümler, kazandığı ödüller, başlattığı tartışmalar, attığı laflar, hakkında açılan davalar...
Evet, Eminem, artık hayatımızın vazgeçilmez bir parçası. Eminem'siz bir müzik dünyası, onun da bir parçasında belirttiği gibi çok boş olurdu zaten. Dünya çapındaki toplam satışı 65 milyondan fazla olan dört albümünden ilk üçü En İyi Rap Albümü dalında Grammy'e değer görülen Eminem 'Curtain Call-The Hits' adlı bir greatest hits albümü çıkardı.

Albümde başrolünde oynadığı '8 Mil' filmi için yaptığı Grammy ve Oscar ödüllü 'Lose Yourself', 'Without Me', 'Stan', 'Just Lose It', 'My Name Is', 'The Real Slim Shady' başta olmak üzere hem listelerin üst sıralarında boy göstermiş hem de ödüle değer görülmüş hit'lerin yanı sıra üç de yeni Eminem parçası yer alıyor: 'Fack', Nate Dogg'un eşlik ettiği 'Shake That' ve 'When I'm Gone'. Üç parça da Eminem imzası taşıyor. 'Curtain Call'un bonus'u ise 'Stan'in 2001'deki Grammy Ödülleri töreninde Eminem'in Elton John ile birlikte seslendirdiği versiyonu. Bu yılki Grammy Ödülleri'ne de En İyi Rap Albümü dahil üç dalda aday gösterilen Eminem'in greatest hits albümü 'Curtain Call', Universal-DMC etiketiyle yayımlandı.
23 Temmuz 2006/16:39 #5
[ Eminem Sevenler Buraya ]
[ Eminem Sevenler Buraya ]
[ Eminem Sevenler Buraya ]
23 Temmuz 2006/16:41 #6
[ Eminem Sevenler Buraya ]
[ Eminem Sevenler Buraya ]

Benzer Konular

Rap - HipHop Müzik Köşesi kategorisindeki [ Eminem Sevenler Buraya ] konusuna benzer yazılar. [ Eminem Sevenler Buraya ] yazısını beğendiyseniz belki bu konular da ilginizi çekebilir.


Zaman: GMT +2 Saat:07:39

©2005 - 2013 X-Paylasim.com - Genel eğlence ve bilgi paylaşım platformu. SimpleX vBulletin Theme
Web Dizini Powered by vBulletin® Version Copyright ©2000 - 2009, Jelsoft Enterprises Ltd. SEO by vBSEO 3.3.1 1 2
istanbul tadilat işleri network güvenlik