Zlatan Ibrahimoviç Kimdir - Zlatan Ibrahimoviç Hakkında -Zlatan Ibrahimoviç Biyografi

X-Paylaşım Facebook Hayran Sayfası
-
22 Haziran 2009/21:38 #1

Zlatan Ibrahimoviç Kimdir - Zlatan Ibrahimoviç Hakkında -Zlatan Ibrahimoviç Biyografi

Zlatan Ibrahimoviç Kimdir - Zlatan Ibrahimoviç Hakkında -Zlatan Ibrahimoviç Biyografi

Zlatan Ibrahimoviç Biyografisi


Zlatan Ibrahimović, Bosna-Hersek asıllı İsveçli futbolcu.

1995 yılında büyüdüğü şehrin takımı Malmö ile anlaşan Ibrahimovic, burada geçirdiği birkaç yılın ardından, genç yeteneklere olan ilgisiyle ünlü Arsenal menajeri Arsen Wenger'in ilgisini çekmeyi başardı ancak Malmö kulübü Ibrahimovic'in transferine izin vermedi. 2001 yılında 7.8 Milyon avro karşılığında Ajax'a transfer oldu ve bu takımla önemli başarılara imza attı. Ajax'ta oynadığı sırada, Hollanda ile yapılan bir milli maçta Ajax'tan takım arkadaşı Rafael van der Vaart'ı kasten sakatladığı gerekçesiyle Juventus'a satışına karar verildi.
19 Milyon avroya gerçekleşen Juventus transferinin ardından takımda ilk onbirde yer bulmaya başlayan Ibrahimovic, bu takım ile İtalya şampiyonluğu yaşadı. 2005-2006 sezonunda İtalya'da patlak veren şike skandalı ile birlikte Juventus'un küme düşürülmesinin ardından Interview'e transfer oldu.
Zlatan Ibrahimovic futbol hayatını halen Inter kulübünde sürdürmekte.

Benzer Konular

Sporcuların Biyografileri kategorisindeki Zlatan Ibrahimoviç Kimdir - Zlatan Ibrahimoviç Hakkında -Zlatan Ibrahimoviç Biyografi konusuna benzer yazılar. Zlatan Ibrahimoviç Kimdir - Zlatan Ibrahimoviç Hakkında -Zlatan Ibrahimoviç Biyografi yazısını beğendiyseniz belki bu konular da ilginizi çekebilir.


Zaman: GMT +2 Saat:05:32

©2005 - 2013 X-Paylasim.com - Genel eğlence ve bilgi paylaşım platformu. SimpleX vBulletin Theme
Web Dizini Powered by vBulletin® Version Copyright ©2000 - 2009, Jelsoft Enterprises Ltd. SEO by vBSEO 3.3.1 1 2